Local Storage seems to be disabled in your browser.
For the best experience on our site, be sure to turn on Local Storage in your browser.
3 olulist soovitust koduseks jalgrattahoolduseks
On aeg hoolda oma jalgratast!
Rattahooaeg on alanud ning ringi liigub aina rohkem pedaalitallajaid. Enne, kui saad minna nautima rattarõõme, tasub aga teha üks korrapärane hooldus oma kaherattalisele sõbrale.
Millised hooldusprotseduurid tuleks enne uue hooaja algust läbi viia? Vastus sõltub sellest, mis seisus jalgratas talveunne sai jäetud.
Toome välja olulisemad punktid rattahoolduseks, et sinu kaherattaline sõber kestaks kaua ja sõidaks terve hooaja sinuga turvaliselt!
Kui sinu ratas on terve talve koridoris või keldris oma aega oodanud, siis too see meie juurde hooldusesse. Hoolduse hinnakirja leiad siit.
Koduseks rattahooldamiseks on vaja järgnevaid vahendeid:
- ketiõli
- mutrivõtmete komplekt
- lapp (sobib ka tavaline riidetükk).
1. samm – puhasta jalgratas hoolikalt
Nutikas soovitus: ketti on väga mugav puhastada näiteks vana hambaharja või pintsliga.
Seismisega klammerdub mustus eriti kõvasti ratta külge. Vana õli, tavott ja mustus tuleb hoolikalt eemaldada ratta liikuvosade küljest. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid. Hästi sobib puhastamiseks näiteks Holmenkoli spetsiaalne Bike Wash. Mustuse eemaldamiseks võite kasutada tavalist lappi.
Kui suurem mustus on eemaldatud, liigume edasi kõige olulisemema osa juurde – puhastada tuleb hammasrattad ning käiguvahetajad. Selle jaoks soovitame kasutada Holmenkoli spetsiaalselt Multi Cleanerit.
Soovitame vältida survepesu, sest vesi võib minna jalgratta tihendite ja liigendite vahele.
2. samm – õlitamine
Nutikas soovitus: jälgi, et õli läheks ilusti kõikide lülide vahele.
Keti õlitamiseks kasuta vaid spetsiaalselt selleks ettenähtud jalgratta ketiõli. Pärast jalgratta pesemist tuleb õlitada kõik jalgratta osad, kus puhastamise järel sai õli maha hõõrutud: kett, hammasrattad ja käiguvahetajad. Õlitamisel tuleb tilgutada õli kogu keti ulatuses.
3. samm – vaata üle rehvid!
Nutikas soovitus: soovitusliku rattarõhuvahemiku leiad rehvi välisküljelt.
Jalgrataste rehviloogika on sarnane nagu autol – vali endale sobivad rehvid vastavalt maastikule ja kasutusharjumustele. Kummide pumpamine on rattahoolduse ABC. Tee seda regulaarselt, sest vajalik rõhk püsib ratta rehvis vaid mõned nädalad. Metsas sõitmiseks sobib madalam rõhk (3,5 baari) kui maanteel (7-9 baari).
Hea on omada manomeetriga jalgrattapumpa. Nii saad hea ülevaate rõhust kummides.
Oluline on, et sinu rattal oleks vajalikud helkurid ja tuled, siis oled liikluses hästi nähtav. Tuled peaksid olema nii ees kui taga.
Viimane, kuid mitte vähem tähtsam soovitus on see, et vaata ratas enne esimest pikemat sõitu veelkord põhjalikult üle ning veendu, et midagi ei logise ja ükski ratta osa sind sõidu ajal ära ei määriks.
Kiire ja kvaliteetne jalgrattahooldus Bike365 esinduspoes
Kui soovid, et meie kogenud spetsialistid sinu kaherattalise sõbra eest hoolt kannaksid, siis tutvu meie hoolduse hinnakirjaga siin. Teostame nii liht- kui täishooldust.
Bike365 – jalgrataste outlet kogu perele!
Külasta meie esinduspoodi: Purje 8, Pirita, Tallinn
Lahtiolekuajad: E-R 10-19, L 10-15, P suletud.